Tamirci Karaköy’den müşterilerine taciz ve şiddet

tamirci
Müşterilerine taciz ve şiddet uygulamaktan kaçınmayan TAMİRCİ KARAKÖY’ü boykot ediyoruz!

OLAY;

3 Mayıs 2013 tarihinde, eğlenmek amacıyla erkek arkadaşı ile birlikte Tamirci Karaköy’e giden arkadaşımız Z.H (26), mekanın bar sorumlusu tarafından önce taciz edilmiş, akabinde ise saçı çekilerek, tuvalete girmeye çalışırken ise ayağına vurularak düşürülmeye çalışılmıştır.

Bu olay üzerine mekanda kalarak durumu tolere etmeye çalışan Z.H, ilerleyen saatlerde saçları okşanarak aynı kişi tarafından yeniden taciz edilmiştir. Bunun üzerine tepki olarak elindeki içkiyi bu kişinin üzerine döken Z.H, saçından tutularak mekanın giriş koridoruna çekilmiş ve dakikalar boyunca, birisi bodyguard olmak üzere 3 erkek tarafından darp edilmiştir.

Z,H’nin erkek arkadaşı ve diğer müşterilerin müdahalelerine rağmen engellenemeyen olay sonucunda, hırsını alamayan tacizci tarafından Z,H’nin yüzüne cam bir cisim fırlatılmış ve arkadaşımızın yüzüne isabet etmiştir.

Olayın akabinde Alman Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan arkadaşımız Z,H’nin, yalnızca gözüne 17 adet olmak üzere, burnu ve yüzünün T bölgesine çok sayıda dikiş atılmıştır. 26 yaşında bir kadının, mekan içerisindeki güvenliğini sağlamakla yükümlü görevliler tarafından maruz kaldığı taciz ve işkence kabul edilemez.

Durumu hala kritik olan ve görme tehlikesi devam eden arkadaşımız Z.H, kornea nakli için gün beklemektedir…

SONUÇ;

İstanbul gece hayatının çiçeği burnunda eğlence mekanı Tamirci Karaköy, kısa sürede çoğu müşterinin hafızasında benzer çirkinliklerle yer etmeyi başarmıştır.

Her hafta kapıda uygulanan türlü eziyetler, çalışanların laubali yaklaşımları, kabalıktan gözünü sakınmayan bir ekibin müşterilerini terörize ederek uyguladığı işletmecilik mantığını kınıyoruz!

Bu grup altında toplanan bizler, Beyoğlu gece yaşantısına yön veren özgür bireyler olarak, müzikal görgüsü eksik, eğlence toleransı düşük, yaşam kültürü zayıf bir zihniyetin salt ticari kaygılarla yarattığı Tamirci Karaköy’e bir kez daha gitmeyeceğimizi ve bu mekana giden yakınlarımızı uyaracağımızı beyan ediyoruz.

* bu metin sosyal paylasim sitelerinde dolasima sokulan protesto metnidir. 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s