“Patron” Şanar Yurdatapan ile işçi haklarına giriş 101

sanar
“bir kıvılcım düşer önce, buyur yavaş yavaş, sonra bir bakmışsın patron olmuş arkadaş…”(1)

“Solcu” Şanar Yurdatapan‘ın Türkiye küçük Millet Meclisleri ve Düşünce Suçu(?!)’na Karşı Girişim projelerinde birlikte çalıştığı çalışma arkadaşlarına yönelik tavrı ve çalışanlarının sosyal haklarını gaspı ile ilgili bilgiler Twitter’a düşmüştü geçenlerde. Üzerine de uzunca konuşmuştuk birçok insanla…

Yurdatapan’ın sosyal güvencesiz çalışan “işçilerin” bu hak talepleri karşısında patron kesilmesi ve toplamda 4 çalışanı işten atmasının ayrıntılarını Yurdatapan tarafından işten çıkartılan Hüseyin Yıldırım Facebook’ta paylaştı.

Kendisinin ve bu açıklamada adı geçen Melis Tantan’ın izniyle o açıklamayı bloğa koyuyorum.

“Dostlar

Birçoğunuzun bildiği gibi yaklaşık 2 yıldır Şanar Yurdatapan’ın yanında çalışmaktayım… Bu süre içinde gönüllü birliktelik vs. gibi nedenlerle çok az bir ücretle hiçbir sosyal güvencem olmadan çalıştım tıpkı diğer arkadaşlarım gibi… Ancak son zamanlarda işveren kimliğine bürünen Şanar Yurdatapan Melis Tantan arkadaşımızı işten atmış bunun nedenini sorduğumuzda da “Burada demokrasi yok benim kararlarım uygulanır” yaklaşımı ile sarstığı güven ilişkisini işyerinde hiyerarşi zincirini güçlendirerek tamamen koparmıştır. Buna karşılık kendisi yaptığımız sigorta ve zam isteği görüşmesinin ardından benimle birlikte 3 arkadaşımızı hiçbir sosyal hakkımızı ödemeden işten atmıştır… 814.578 kilometrekarelik ülke toprağına demokrasi getirme iddiasında ki Şanar 100 metrekarelik ofiste krallığını ilan ederken en temel insan haklarından biri olan güvenceli çalışma kuralını ihlal etmiştir. Bu iletiyi paylaşarak bu durumu teşhir edecek tüm dostlarıma şimdiden teşekkür ederim…”

Hüseyin Yıldırım

(1) soz-muzik: fakfukfon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s