Kadın Cinayetlerine Karşı 21,1 KM

GörselFransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Beril Pakarkar ve Eren Arasan bu yılki Paris Maratonu’na katılacaklar. Bu bilgi birçoklarımız için herhangi bir şey ifade etmeyebilir. Beril’i ve Eren’i tanımıyorsanız ve mevzuya dair bilgi bu kadarsa niye etsin…

Şu nedenle etsin: Beril ve Eren 3 Mart Pazar günü saat 10:00’da Paris Château de Vincennes’den startı verilecek ve 21,1 KM sürecek maratonuna Türkiye’deki kadın cinayetlerine dur demek için katılacak, yaşanan ayrımcılığa ve şiddete dikkat çekmek için koşacaklar. En azından deneyecekler.

Konuyla ilgili Beril Pakarlar’a bağlanalım:

“Bu koşuda, hem bizlere destek olmak, hem de uğruna kostümüz amaca duyarlılığınızı göstermek için o gün izleyiciler arasında yer almak ister misiniz ? Yapmanız gereken çok fazla birşey olmayacak. Yalnızca koşuya dünyanın dört bir yanından 40 bine yakın kişinin katılımı olacağından, asgari de olsa bir organizasyon gerekiyor. Bu yüzden gelmek isteyenlerin: gelebilecek olanların  bir mail ile  bunu bana iletmelerini rica ediyorum.”

Beril ve Eren ayrıca http://www.leetchi.com aracılığıyla bir bağış kampanyası da başlattılar. Bu kampanyaya sunacağınız katkılar Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na iletilecek. Bu bağışlar sayesinde, kadın cinayetleri davalarında, duruşmalara katılanların başta yol masrafları karşılanabiliyor.

Miktarı ne olursa olsun, kolayca yapabileceğiniz bağışlarınızın yürütülen davalar kapsamında değeri çok büyük.

Fakfukfon Paris’te yaşayanları Beril ve Eren’e desteğe, kadın cinayetlerine karşı örgütsel katılımı arttırmak için sizleri de kampanyaya desteğe davet ediyor.

http://www.kadıncınayetlerinidurduracağız.net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s