hormonlu domates homofobi/transfobi ödülleri 2012 kazananlari

bu gece 8. kez dagitilan hormonlu domates homofobi/transfobi odulleri 2012 kazananlarinin tam listesi ilk kez fakfukfon‘da… 

Psikiyatri/Psikoloji – Dr. Yusuf Karaçay: Din eksenli homofobik/transfobik ve heteroseksist açıklamaları için.

Basın / Yazar – Ayşe Kulin: Gizli Anların Yolcusu kitabıyla eşcinsellerin dünyasını homofobik ve bilgisizce yansıttığı için.

Örgütler – Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ve Genel Başkan Yardımcısı Recep Karagöz; Ahmet Faruk Ünsal, Eşcinselliğin hastalık olarak kabul edilmesinin insanlık suçu olarak kabul edilmesine karşı çıkarak ‘’Eğer böyle bir şey olursa dünyadaki tüm hastaneler ve doktorlar suçişliyor demektir. Bir doktor bir hastaya, ‘hasta’ dediğinde suç mu işliyor?”dediği için. Recep Karagöz ise; Eşcinsellerin genel olarak provakatif davranışlarla konuları saptırdığını iddia ettiği için.

Kurumlar – AKP: CHP ve BDP’nin eşcinsel hakları ile ilgili yasa önerisini “genel ahlaka aykırı, neslin korunmasına ters” diyerek reddettiği için.

Siyasetçiler – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: Türkiye’de gey belediye başkanı olmaması gerektiğini savunduğu için.

Medya – Yeni Akit: LGBT birey ve kurumlara dönük nefret söylemi içerikli haberleri için.

Mekanlar – Taksim Mango: Trans kadın bir bireyi erkek soyunma odasına sokmaya çalıştığı ve o trans bireyi rencide edecek davranışlarda bulunduğu için.

TV&Magazin – İkbal Gürpınar: Eşcinsellere hasta demekle kalmayıp onların büyük bir kısmının mutlaka bir erkek çocuğa tecavüz ettiğini söylediği için.

Beynelmilel – KKTC Yönetimi: ”Gayri tabii cinsi münasebetten” iki erkeği tutukladığı ve İngiliz sömürge döneminden kalma yasayı hala devam ettirdiği için.

Devrimci Domates – Bora Gezmiş (Deniz Gezmiş’in ağabeyi): Deniz Gezmişle yakın olduklarını ve beraber gazoz içtiklerini söyleyen Bülent Ersoy için ”Bir tek ‘Gazoza ilaç atttı’ dememiş, o kalmış, çok ayıp” dediği için.

Yaşam Boyu Hormonlu Domates – İdris Naim Şahin: Eşcinselliği ahlaksızlık gayriinsani durum olarak tanımladığı için.

+++

yirmincisi devam eden Istanbul LGBT Onur Haftasi’nin programi icin http://prideistanbul.org/2012/

Reklamlar

3 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s