Sağ Eller Havaya, Hormonlu Domatesler Buraya!

Homofobik ve transfobiklerin korkulu rüyası Hormonlu Domates Ödülleri bu yıl sekizinci kez sahiplerini bulacak… 
 
Her sene olduğu gibi bu sene de adayları sizlerin katkılarıyla hazırlayacağız. Gözümüzden hiçbir homofobik ve transfobik kaçmasın, bu adil yarışta kimseye haksızlık olmasın. 
Adayların oluşturulmasına katkı sunmak için yapmanız gereken işlem oldukça basit: 
 
Geçtiğimiz yıl içinde kamusal alanda ve medyada LGBTT’lere (lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel) yönelik ayrımcı açıklamalar yaptıklarını ya da uygulamalarda bulunduklarını düşündüğünüz kişi ve kurumları hormonludomates@gmail.com adresine yollamak.
 
Kısa tarihçe
 
İlk kez 2005’’te verdiğimiz Hormonlu Domates Ödülleri’nin amacı kamusal alanda LGBTT bireyler hakkında homofobik/transfobik sözler sarf eden ve/veya uygulamalarda bulunan kişi ve kurumları teşhir etmekti. İlk yıl ödül kazanan isimleri biz seçmiştik. 
 
Ödüllerin ikinci yılında adayları oylamaya açtık ve “kazananları” sizler belirlemeye başladınız.
 
Geçtiğimiz yıl AKP, TSK, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Fatih Altaylı, Sabah Gazetesi, Facebook Türkiye Ekibi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), ODTÜ (Rektörlüğü ve Kültür İşleri), Osman Sınav, Taksim Live isimli bar ve İsveç’in Malmö Belediyesi ve Polisinin kazanmıştı.
 
Ayrıca bu ödüllerin  yanı sıra ilk kez verilen “Pembe Deterjan” (Pink Wash) Ödülü ise Uluslararası LGBTQ Gençlik Örgütü IGLYO’ya gitmişti.
 
Önceki yıllarda Hormonlu Domates Ödülü kazananlar isimler arasında Okan Bayülgen, Hülya Avşar, Mehmet Ali Erbil, Takvim gazetesi, Türk Silahlı Kuvvetleri, Deniz Baykal, Erol Köse, Betül Aşık, Ankara, İstanbul ve Bursa valilikleri, Alişan, Beyoğlu 3. Asliye Mahkemesi gibi kişi ve kurumlar bulunuyor. 
 
Hormonlu Domates listesi adaylarınızı bekliyor…
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s