erdoğan’ı dinleyen “kazanıyor”: 3 çocuğa konut indirimi

biz, bir grup “azınlık” (ulusalcıları elediğimizde kalan rakam)  başbakan recep tayyip erdoğan’ın incileriyle kafa bulalım, bol bol espri yapalım ya da sinirleneduralım, büyük çoğunluk, yani yüzde 50 kendisinin incilerini havada kapıp yola, suya, elektriğe ve hatta paraya dönüştürüyor büyük bir hızla. mevzudan kendine fayda sağlama konusunda türkiyeli tüccarın hızına yetişmek imkansız.

istanbul esenyurt’taki bulut inşaat da bu “zeki”, “vizyon sahibi”, “ticari öngörüsü gelişik” bulut inşaat firmasıda erdoğan’ın açtığı yolda, kurduğu ülküde yürüyen, hatta yürümek ne ki, usain bolt hızında koşan insanlardan oluşuyor. başbakan’ın kadınlara verdiği “babacan” öğüdünü, “nüfusu ihtiyacımız var. 3 çocuk doğurun” nasihatını anında projelendirmiş ve okuduğumuz habere göre bunda ziyadesiyle başarılı da olmuş.
kanald.com.tr’nin emlak sayfasındaki habere göre firma “başbakan erdoğan’ın sürekli dile getirdiği, her şahitlik ettiği nikahta ısrarla vurguladığı ‘3 çocuk yapın’ isteğinden esinlenerek ‘3 çocuklu aileye yüzde 33 indirim’ kampanyası başlatmış ve büyük başarıya ulaşmış. elbette ki bu “başarıya” hiçbirimiz şaşırmıyoruz. ama haberde kullanılan dile bakınca inşaat firması kadar kanald.com.tr’nin emlak sayfasında çalışanlar da bulut inşaat kadar heyecanlanmış ve sevinmişler bu duruma.

haber şöyle devam ediyor:

yapılmaz denilen projede büyük başarı

bulut inşaat’ın başlattığı 3 çocuklu ailelere ve 3 çocuk yapmayı vaadeden çiftlere yüzde 33 indirim kampanyasında sadece bir hafta içinde 400’de fazla daire sahibine kavuştu…bulut inşaat yönetim kurulu başkanı temel bulut‘da, 3 çocuğa yüzde 33 indirim kampanyasında büyük başarı yakaladıklarını ve 3+1 dairelerin tükenmek üzere olduğunu bildirdi. bulut inşaat olarak 20 yıldır sektörde yapılmaz denilen pek çok işi başarıyla bitirdiklerini ve binlerce kişiyi ev sahibi yaptıklarını anlatan temel bulut, başbakan erdoğan’ın projesi dediği 3 çocuklu ve 3 çocuk yaparı diyen çiftelere dairenin 3’te 2 fiyatına ev satma kampanyasından da yüzlerinin akıyla çıktıklarını kaydetti….projenin başarıya ulaşması, çocukların bereketiİnşaat sektöründe geçen 20 yıl boyunca kimseye mahçup olmadık diyen temel bulut, 3 çocuklu aileleri ev sahibi yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti ve ekledi “bu projeyi başarıya ulaştıran çocukların bereketidir.”aileler ve çocukları çok mutlu

3 çocuk sahibi olup ev sahibi olma hayali kuran ailelerin sevinci ise görülmeye değer. televizyon ve gazetelerde 3 çocuklu ailelere yüzde 33 indirim dendiğinde önce inanamadıklarını anlatan aileler şimdilerde yeni evlerini nasıl döşeyeceklerinin planını yapıyor. sosyal yaşam alanlarının zenginliğiyle dikkat çeken projede ev sahibi olma şansı yakalayan aileler ,bu işe en çok da çocuklarının sevindiğini belirtiyorlar.

bizim orada “akıl akıl, gel götüme takıl” diye bir laf vardır. yıllarca büyüklerimden duyup pek de ciddiye almadığım bu lafı ciddiye alıp saçma sapan her durumu paraya çeviren zihniyete imrenmedimd ersem yalan olur. erdoğan’ın ağzından çıkan her şeyin şan, şöhret, iktidar, ihale vs. gibi dönmesi zaten acıklı ama bu maço ve cinsiyetçi lafı bile sıkıp paraya dönüştüren bulut inşaat’a ne dense az kalacak sanırım.

“haberi” yazan (haberden çok ilan gibi duruyor olsa da) arkadaşın eli ayağına girmiş heyecan ve mutluluktan. haberin orjinal linkindeki yazım ve imla hatalarından benim anladığım bu. bana inanmayanları şu linke alayım: http://emlak.kanald.com.tr/t/3_cocuga_yuzde_33_indirimli_konut/BULUT_INSAATTAN_KAMPANYA_3_COCUK_SAHIBI_AILELER_EV_SAHIBI_OLUYOR/15088.aspx

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s